Září 2012

Ty jsi ale povaha! Poněkud Altruistická..

11. září 2012 v 0:02 Kecy

Opravdu víme jací doopravdy jsme? Naše stinné stránky schováváme dokonce i před sebou a to co nám na druhých vadí je vlastně to skryté v nás. Vlastně se dá říci, že se prostřednictvím druhých lidí učíme. Hlavně se učíme být lepší nebo ne? Člověk ve svém životě potřebuje výzvu. Potřebuje se od něčeho odrazit a projít životem tak, aby se stal NĚKÝM. Aby v sobě měl něco čím se vlastně bude lišit od jiných.

Čeho si nejvíce všímáme? Nebo tedy, kdo nás nejvíc zaujme? Lidí s osobností, lidí s charakterem, ale hlavně právě těch originálů!! Tak proč někoho kopírovat?! Přijde den, kdy si budete myslet, že se daří, že jste nejhorší a nakonec možná skončíte na dně, kde se můžete znovu odrazit.. Vždycky má totiž všechno svůj důvod a vždycky jsou další šance, které se přece nesmí promarnit.. Proč většina lidí myslí jen na sebe? Ano a je to tady. Přesně tady přichází ta chvíle, kdy se z obyčejného člověka stane charakter. Proč se nerozhlédneme dál a nevidíme někdy ty ostatní? Je krásné pomáhat druhým a nemyslet jen na sebe. Je krásné pomáhat, i když si toho nevšimnou. I když možná všimnou a nakonec pozapomenou. Oni si toho všímat třeba neumí, nikdo je to totiž nenaučil.. Existují některé vyjimky, kterých si nikdo nevšimne, ale jsou tady. Všechno na světě nemusí být tak špatné, vždycky se dá něco změnit.

Stačí se na někoho podívat a poznáme, že je výjmečný. Nevíme jak to víme, ale prostě to víme. Stačí jediný pohled na člověka, ze kterého sálá energie! Stačí vědět jak na to - být hodný a vstřícný, přejícný - toť je začátek ke štěstí samotnému nejenom pro všechny okolo, ale i pro nás. Spravedlivost je taky klíč k celému budování naší osobnosti, šlechetnost, soucit, zkušenosti, důvěra, smích, píle, poctivost. Mohla bych pokračovat dál..

Většině je do vínku vloženo to jakou povahou budou. Ale postupem času a zkušeností se jejich povaha poněkud změní. Rozšíří si obzory, vrhne se nečekaným směrem. Ach ta lidská proměnlivost. Všední vlivy, které nás ovlivňují s námi taky pěkně zahází. Vždycky se snažím vidět to dobré - ve všem a ve všech, i když vytahuju růžky pesimismu, protože se bojím, že se pletu. Jak jen se to říká? Hledej v tom nejhorším to nejlepší a v těch nejhorších najdi nejlepšího. Ovšem pozor! Nikdy nikoho nesrovnávej. Prošel si snad jeho stopy? Neodsuzovat. Nejdříve chápat.!:)

Někteří lidé se svojí osobností taky mají spojenou přetvářku. Více masek a hotový karneval! Za něco čím nejsem chápána je moje spontánnost, bezprostřednost a možná proto stále působím jako dítě.! (Ale když dospělí jsou tak vážní a typicky přetvařující se!) Aby byl člověk spokojený, musí projít určitou fází sebehodnocení. Musí být se svým životem spokojen, mít určený cíl a touhy. Je to jádro celého člověka a když to zvládne a vyrovná se s tím může působit taky silněji než se opravdu cítí. Každý člověk má sebedůvěru v něčem jiném, protože záleží jak uzpůsobené má hodnoty..