Leden 2012

Po čem muži touží!:)

28. ledna 2012 v 14:00 °Rozporuplné°

Bohužel.. záleží na vzhledu.

Spousta mužů je tak krutých! Jenom proto, že nejste blondýnka, nemáte prsa číslo 6 a plastiku nosu, tak si u vašeho idola neškrtnete. No a co, že je vaše duše krásná? Samozřejmě, že jste pracovitá. Máte úžasnou práci, jste vtipná a všichni si vás chválí. Od šéfa dostáváte poděkování za dobře odvedenou práci, nějakou tu květinu a občas jdete jako doprovot na důležité jednání. No a co? Vzhled je dnešní móda, je to čistý fakt a pokud nesplňujete požadavky dnešní doby, tak jste na odpis..

Není všechno jak se zdá...

Spousta mužů nemusí chodit s nosánkem nahoru a pokud rozumem trochu povyrostli budou se ohlížet po dobře pracovité ženě, která má něco do sebe. Ať už neváží přesně jak by si přáli a má trochu větší zadek než její kamarádky.Kam se poděla DUŠE?

28. ledna 2012 v 13:31 °Rozporuplné°

Široký, neurčitý pojem mající význam principu života...

Duše se dá označovat jak se v mnohých článcích píše jako taková vize reinkarnace, kdy se duše s každým novým životem přesouvá po smrti svého stávajícího jedince a snaží se v nově vytvořené bytosti zlepšit. Bohužel si na své minulé životy nepamatuje ;D

Psychologie tuto podobu trochu přiblížila k vědomí - mysli - psychice. Pokud bych psychiku měla dělit, tak do třích takových základních skupin, tak jí je Kognitivní, Emocionální a Motivační. Vytváří se tam různé podskupinky od rozumu až po city atd..

V metaforách to stále zůstává u toho, že nositel má osobní jedinečnost, odpovědnost, smysl a cit. Ať už tak nebo onak, každý se toho chytl a sesmolil nějakou tu literaturu. Bohužel s tím nemám žádnou zkušenost a pokud se někdo chce podělit, tak může viz. komentář ;)

Imaginarita dnešní doby

28. ledna 2012 v 13:09 °Rozporuplné°
Sociální sítě...

Od nějakého roku raz dva začal člověk podléhat rostoucí se skupině "závislích" človíčků sociálních sítí. Co by jsme, ale dělali bez nich?? Jedno velké proti, se kterým souhlasím to má - bere čas, okrádá o spousty času, kterého můžeme strávit mnohem prospěšněji.

Co na to říká kamarád XXX?

,,Většinu času jsem strávil na internetu, protože mě vnější svět nelákal. Byl jsem označován za podivína, ale hodně jsem se v těchto věcech vyznal. Začal jsem ovládat svět imaginarity, začal radit potřebným pomocí webu..své výhody sociální sítě mají"

Všechno je fajn, ale nic se nemá přehánět ;P Já osobně trávím na internetu spousty času, venku je zima a když je čas, tak opravdu zasednu a nehnu se ;D ..

Na těchto sítích se dá domluvit opravdu na všem a šetří to náš uplakaný kredit pár slovy ;D Musíte uznat..

Jsem většinou PRO tuto věc.. a nejspíš to nezměním. Je tedy pravda, že bych to dovolila spíš starším, než dětem chodícím do první třídy ;) Protože všechno má svůj čas, jak s radostí říkávám..

Nevinnost - všechno má svůj čas.

22. ledna 2012 v 0:12 Jiné

Nevinnost, tak krásná a tak pomíjivá!

Tento stav se spojuje hlavně s dětskou čistotou:) Dítě se narodí je nezkažené životem, protože teprve začíná :) Má šanci být lepší, být důležitý nejen pro své blízké, ale také pro lidstvo pokud něco vykoná. Nevinnost, tak strašně blízká s naivitou. Většina lidí si je jistá, že patří do kategorie dobrých lidí. Těch, kteří nejsou ovlivněny společností a dokáží se rozhodovat podle vlastního uvážení, ale opravdu tomu tak je? Nesmysl ;) Lidé, kteří nás obklopují působí mnohem víc než si kolikrát myslíme. Někdy si naše podvědomí řekne, že si místo jablka koupíme hrušky, aniž by jsme tušili, že to bylo z důvodu předešlé slečna v růžovích šatech tvrdící, jak je jsou dobré :)) Nakonec zjistíme, že by jablko bylo lepší volbou, jelikož jsme se pro něj prvně rozhodli :D Dokážeme přemýšlet sami? Naše podvědomí je mnohem silnější než vědomí a kolikrát se podřídíme většině, i když si to neuvědomujeme :)..

Lidé o svou nevinnost vlastně příjdou jen díky tomu, že se řídili hlasem většiny..hm a nebo taky ne. Snažím se říct, že pokud jsme sami sebou, tak můžeme dělat naprosto něco odlišného. Těm lidem se budeme zdát divní, jiní, ale každý je prostě nějaký :) Smutnou zprávou, ale je, že čím starší jsme, tím víc nás tento stav nevinnosti opouští.

Nevinnost, naivita, snad bych připojila ještě lež vs. pravda. Ztrácíme nevinnost lží? Nejspíš ano. Pokud najednou příjmeme jinou tvář, chováme se jinak.. Někdy nám rupne v bedně a musíme udělat něco šíleného :) Jaj, ještě, že existují situace, kdy jde jinak :) Napadá mě, dá se i tohle vylepšit dobrými skutky? Opravdu se to týká i nevinnosti nebo jen špatných činnů? Snad postačí pokud-li chceme..ach ano ta tvář a zmítající se dlaň dávající našemu dětskému životu v bublině pápá. Potom už jenom čekat, kterou cestou se nakonec vydáme:P Všechno má svůj čas a své fáze. A tuhle bych zařadila mezi ty prvotní :)