Prosinec 2011

Optimismus mě vede k pocitu štěstí...

5. prosince 2011 v 0:47 Více
"Lidé zůstávají samotní, protože staví častěji zdi než mosty"

Je to tak, jak stará pranostika praví buď vždy otevřený a pevně nohama na zemi. Jiní se přou, protože je jednoduší všechny okolo sebe zablokovat, postavit mosty a uzavřít se do sebe. Nechat pořádně hlavu v oblacích a už se o nic nestarat. Poslední dobou jsem optimista, změnila jsem to co jsem chtěla - našla jsem si dočasnou brigádu a odprostila jsem se od člověka, který mi místo štěstí přinášel jen trápení ;).. Né, že bych byla nohama pevně na zemi, jelikož tápu a přemýšlím co by pro mě v tuto chvíli bylo nejlepší, ale víte je mi fajn..

ČLOVĚKU BYLA VROZENA TOUHA NEJDŘÍV SOUDIT A TEPRVE POTOM CHÁPAT..

Optimismus se získává z nedostatku informací, ale já se cítím informacemi přehnaně napumpovaná. A nejenom tím, také ta hromada zkušeností za to může. Většina lidí odsuzuje, nesoucítí, nepomáhá. Nešla ve stejných stopách. V osudu člověk dostane cesty, ale která je ta správná? Pokaždé jenom narazíš. Jedna lepší jak druhá, opravdu :D

Člověk stárne a čím starší je, tím víc zkušeností má, zmoudří a jeho život dostane naprosto jiný směr než doposud nabýval..

Síla je v každém znás a jen spí, proto ji potíže tak nějak probouzí. V každém člověku je, aby ji tak nějak zvládl. Moudrost se probouzí problémy, protože problémy se musí řešit. Blahobyt se nezíská lépe než prací a odvahu nezískáme lépe než překážkamy aneb skutečná odvaha ví, co je to nebezpečí. Jak získat lásku? Když pomůžeme ztrápeným lidem, budou nás mít rádi, ale my to musíme myslet vážně.. Nesmíme pokaždé očekávat, že z toho co uděláme něco vznikne. Většina lidí zapomene, ale ty víš co jsi pro něj udělal. Můžeš být hrdý na to, že jsi lepším člověkem. Aby měl člověk výhody, dostane příležitosti, kterých se musí chytit...a pokud nedostane nakonec nic z toho co chtěl, dostane vždycky to co potřeboval :) Žít život beze strachu a stavět se překážkám tváří v tvář, ta schopnost to překonat je největší kouzlo našeho bytí :)