Žena vs. Muž :)

26. července 2011 v 2:25 |  Více

Časy se mění, lidi se mění a pokud se změníme my, změní se všechno kolem nás...

Chtěla bych, aby byli moje děti z určité části tak naivní jako já a viděli všechno v lepším světle než tomu tak je. Aby nepřemýšleli nad tím co se může stát a jak hrozný to může být. Aby se do všeho vrhali i s nechutí, protože pak je to chytne..Když budou po mě, tak si můžu myslet, že tací budou - neberte mi iluze ! :D:) Proč jsou ženy naivky? Protože mají víc rozvinutý cit než muži ;P Jasná věc, s kterou můžu souhlasit. Výzkum je nakonec dobrý i k takovým věcem :D:)))

Touha?

Touhla je největší životní motor..:) Nebýt touhy, sedíme celý život na pařezu a sem tam si utrhneme kus listí k obědu. Nesníme o kariéře zpěvačky, milionech a jachtě ani o kabelce od Vuittona. Nechceme nic mimořádného, jen být v klidu a spokojené. Nestačí pouze toužit, je třeba začít jednat a snažit se své ideály naplnit..

Podle průzkumu se muži i ženy shodnou na jednom - všichni se chceme pořádně vyspat a prožít pohodový a harmonický den s milovanou osobou. Chlapi jsou středem našeho vesmíru, i když nás štvou nebo právě žádného nemáme..Ženy si nejčastěji přejí muže charizmatického, se smyslem pro humor, usměvaví nebo inteligentní..:) Jsme přece jen také romantické duše a tak je jasné, že nás nejčastěji přivede k varu dlouhý pohled do očí, úsměv, přítmí či šero v místnosti, případně zapálená svíčka nebo oheň v krbu a tanec..:))

Jak je to u mužů?

Jejich velké sny o blondýnce s motorkou vymizí do ztracena a začnou přemýšlet splnitelněji ;D Podle průzkumu chtějí normální, usměvavou, voňavou, chytrou, ale také upřímnou ženu, která bude mít charizma i pěknou figuru..Jen už nejsou tak romantičtí a nažhaví je prostě pohled na nahé ženské tělo, dlouhý pohled nebo sexy spodní prádlo..Abych zbytečně neprudila, tak třetina mužů také uvítá romantickou atmosféru dokreslenou například západem či východem slunce..;D

Po čem ženy touží podle psychoterapeutky Lenky Černé (www.mujvztah.cz):

1. Po pocitu, že nás muž miluje a jsme pro něj jedinečná
Žena, která není milovaná, se dříve či později emočně uzavře, zkamení a jednoho dne utrápí k smrti. Neznám ženu, která by nechtěla být od svého partnera zbožňovaná a nechtěla pro něj být tou jedinou.

2. Po tom, aby nás muž chránil
Jednou z důležitých emocí, kterou po mužích vyžadujeme, je ochranitelství. Pocit, že muž je schopný nás zabezpečit (a nyní nemyslím jen finančně), a hlavně ochránit před čímkoliv a kýmkoliv.

3. Po naslouchání
Kdyby nás muži doma poslouchali, byly by kavárny prázdné. Ony jsou ale plné, a jak si jistě všimnete, jsou plné žen. Přestože nám muži neumějí tolik naslouchat, měli by se o to alespoň pokusit.

4. Po pocitu, že je muž ochotný na vztahu pracovat
Je mnoho žen, které jsou šikovné, příjemné a rády by vytvářely šťastný vztah. Mnohým k tomu však schází partner, který by byl naladěný na to, aby na vztahu pracoval tak jako my. Vztah je však stejný jako dům, pokud se o něj nepečuje, chátrá a jednou nám spadne na hlavu.


Po čem touží muži podle psychologa Petra Šmolky:

1. Po obdivu
Muž je tvor především ješitný a obdivu potřebný. Ty moudré z vás se jistě už dávno naučily pokusit se přistihnout ho při něčem, zač je možné mu bez velkého sebezapření alespoň tu a tam složit poklonu. Ty ještě moudřejší si důvod najdou, i kdyby si ho měly vymyslet.

2. Po klidu
Běžný muž před starostmi uhýbá, případně se pod nimi hroutí. Zvláště citlivý je na obecné stesky (s tím naším bydlením je už třeba něco udělat, ty naše děti vyrůstají jak dříví v lese…).

3. Po neomezeném sexu

Chápu, že by si ženy rády udržely alespoň zdání romantiky. Jenže muž i k sexu přistupuje jako ke zcela běžné, snad dokonce nárokové záležitosti. Přitom nemusí jít o barbara, třeba vás má opravdu rád a je mu s vámi dobře. Muži už jsou holt tací, alespoň někteří, zpravidla ti naši.

4. Po útulném domově
Muž má rád útulno, byť se o ně sám nepřičinil. Alespoň občas není špatné naplnit mu něčím lahodným i ten jeho nenasytný žaludek. Jinak hrozí, že mu v něm za chvíli budete bezvládně ležet vy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deadly Whispers Deadly Whispers | Web | 7. srpna 2011 v 10:37 | Reagovat

no, maturita za mnou ještě tak úplně neni :D budu opravovat češtinu... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama