Magie nebo Věda? Afrodiziakum.

5. července 2011 v 20:57 |  Více
Začněme tím odkud vlastně celý název pochází. Afrodiziakum pochází z latinského výrazu aphrodisiacum, což znamená kámen lásky. Aphrodisiacum má zas původ v řeckém aphrodisio, což znamená "sexuální rozkoš". A aphrodisio je nečekaně spojováno s Afroditou, řeckou bohyní a symbolem lásky, plodnosti či touhy..:))

Historie Afrodiziaka je zde od nepaměti. V minulosti tento nápoj označovali za magickou moc, ale dnes již víme, že šlo pouze o chemii:))
Afrodiziaka známe přírodní a pak jako přípravky ve formě kapek nebo tablet. Všechny z nich nám mají zajistit stejný účinek: zvýšit chuť na sex. Jsou to látky, které zvyšují sexuální pud a potenci. V lidovém léčitelství jsou známy už dlouho. Zjistilo se, že užívání některých preparátů, inhalace či jejich mazání na pokožku umožňuje zvýšení sexuální aktivity. Ještě donedávna to hraničilo s magií a předsudky, pravděpodobně kvůli různým pověrám, které slibovaly zvýšení sexuální touhy, například po vypití odvaru připraveného z vlasů milované osoby..:D

Již víme, že za sexuální pocity jsou zodpovědný už zmiňované chemické sloučeniny, které jsou obsaženy v některých bylinkách, rostlinách a živočiších.. Působí lokálně na nervová zakončení, na sexuální centra v míše a v nervovém systému, na erotogenní zóny a dráždí okolí pohlavních orgánů. Mezi nejznámější afrodiziaka patří zejména látky johimbin a strychnin.


Mezi přírodní afrodiziaka patří některé bylinky a koření jako např.: chilli, cejlonská skořice, galgant, hřebíček, kopr, zázvor, koriandr, černé koření a libeček lékařský.. Stimulující účinky mají i ženšen, křen a celer. Z ovoce se za afrodiziaka považují banány a ananas...;D Nebo dokonce plody moře: humři, krevety, ústřice, ale i med, čokoláda a víno, zvlášť červené.

Nejpopulárnější afrodiziakum je výtažek ze španělských mušek ve formě kapek. Na dosažení požadovaného účinku je potřeba užít několik kapek. Podrobné informace o dávkování každého preparátu jsou uvedeny na obalu..:P

Cukr lásky - ve formě tablet, existují dva typy - pro ženy a pro muže. Širokou škálu přípravků různého druhu je možné najít v každém obchodě, který nabízí erotické pomůcky, nebo na internetové stránce s podobnou tématikou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 19:38 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama