Červenec 2011

Žena vs. Muž :)

26. července 2011 v 2:25 Více

Časy se mění, lidi se mění a pokud se změníme my, změní se všechno kolem nás...

Chtěla bych, aby byli moje děti z určité části tak naivní jako já a viděli všechno v lepším světle než tomu tak je. Aby nepřemýšleli nad tím co se může stát a jak hrozný to může být. Aby se do všeho vrhali i s nechutí, protože pak je to chytne..Když budou po mě, tak si můžu myslet, že tací budou - neberte mi iluze ! :D:) Proč jsou ženy naivky? Protože mají víc rozvinutý cit než muži ;P Jasná věc, s kterou můžu souhlasit. Výzkum je nakonec dobrý i k takovým věcem :D:)))

Lhář

17. července 2011 v 19:38 Více
Pravda a láska vs. Lež a nenávist. Užitečná a velkolepá myšlenka, zvlášť když obě strany konfliktu sídlí v jednom těle jako černý a bílí papušek na ramenou. Mluvit pravdu a nic než pravdu je v oboru lásky rozumné. V žádném oboru kromě obchodu a politiky se nesnažte tolik jako v dvouhlavém vztahu. Samozřejmě, svým způsobem je to škoda, nuda a únava. Nicméně pár, který si svá hnutí mysli bude sdělovat s čistou pravdou, patří do sféry nadlidí. Možná takové znáte, ale já ne. Pro nás ostatní proti sobě nestojí pravda a láska se lží a nenávistí.. Ano muži lžou.

Štěstí

17. července 2011 v 19:00 Více
Jedinou věc, kterou máme všichni společnou je přání "být šťastní" a to dokonce i ti co na první pohled vypadají, že si v utrpení libují..

Francouzsý filosof a zároveň psycholog Allain de Botton říká: ,,Všimněte si, že na pocitech štěstí je založená reklama. Prostřednictvím lidí zažívajících právě okamžiky štěstí se výrobci snaží prodat své výrobky. Zákazník musí mít pocit, že si jeho koupí obstarává nejenom onu věc, ale především ty chvíle štěstí, které vidí v reklamě. To je to podstatné, co ho nakonec zláká ke koupi, aniž si to uvědomuje. Je to větší lež, než když vám tvrdí, že právě tenhle prášek vypere všechny skvrny nebo že tato čokoláda obsahuje všechny známé i neznámé vitaminy. Člověk se dívá především na obrázky a vidí, že instantní polévka za dvě minuty dokáže stmelit rodinu, že tabulka čokolády vylepšila partnerský sex, že jedna kapka parfému přitáhla pozornost všech mužů nebo žen."

Pro někoho je štěstí vášeň. Jiný si představuje pod tímto pojmem adrenalinové zážitky a proti nim staví nudu a stereotyp. Pro dalšího jsou to záchvěvy radosti, které ho naplňují procházkou krajinou. Někdo zažívá pocity štěstí ve chvílích, kdy se mu povede něco zásadního, zatímco východ nad řekou ho nechává zcela chladným. Někteří lidé za štěstí označují reálný život, který prožívají, protože např. zažili krušné časy a ví, že se lépe mít nebudou. Spousta z nás si myslí, že štěstí jde ruku v ruce s tím správným partnerem a že jakmile je najdeme, najdeme také konečně štěstí..

Panická porucha

5. července 2011 v 23:07 Jiné
Z psychologického hlediska jde o neurotickou poruchu, charakteristickou neovládatelnou úzkostí a strachem. Záchvat paniky, resp. panický atak může trvat vteřiny, minuty, v nejhorších případech ale i více než hodinu.

Znáte příběh z dávných dob o Panovi, synovi boha Hermese?

Jeho děsivý vzhled mu způsobil v životě smutek a těžkosti. Když totiž žil Pan na Olympu, nelítostní bohové neměli slitování a neustále se mu pro jeho vzhled vysmívali. Hermes, bůh lesů, lovců a pastýřů pak povolil svému synovci odchod do Arkádských lesů, kde se Pan mohl ukrývat před krutostí bohů a světa.

V ústraní těchto lesů se Pan věnoval pasení dobytku a své oblíbené hře na píšťalku. I když byl Pan přívětivým pastýřem a ochráncem stád, občas nechtě vystrašil lidi i nymfy až k smrti a vyvolal v nich tak panický strach.

Magie nebo Věda? Afrodiziakum.

5. července 2011 v 20:57 Více
Začněme tím odkud vlastně celý název pochází. Afrodiziakum pochází z latinského výrazu aphrodisiacum, což znamená kámen lásky. Aphrodisiacum má zas původ v řeckém aphrodisio, což znamená "sexuální rozkoš". A aphrodisio je nečekaně spojováno s Afroditou, řeckou bohyní a symbolem lásky, plodnosti či touhy..:))

Historie Afrodiziaka je zde od nepaměti. V minulosti tento nápoj označovali za magickou moc, ale dnes již víme, že šlo pouze o chemii:))
Afrodiziaka známe přírodní a pak jako přípravky ve formě kapek nebo tablet. Všechny z nich nám mají zajistit stejný účinek: zvýšit chuť na sex. Jsou to látky, které zvyšují sexuální pud a potenci. V lidovém léčitelství jsou známy už dlouho. Zjistilo se, že užívání některých preparátů, inhalace či jejich mazání na pokožku umožňuje zvýšení sexuální aktivity. Ještě donedávna to hraničilo s magií a předsudky, pravděpodobně kvůli různým pověrám, které slibovaly zvýšení sexuální touhy, například po vypití odvaru připraveného z vlasů milované osoby..:D

Již víme, že za sexuální pocity jsou zodpovědný už zmiňované chemické sloučeniny, které jsou obsaženy v některých bylinkách, rostlinách a živočiších.. Působí lokálně na nervová zakončení, na sexuální centra v míše a v nervovém systému, na erotogenní zóny a dráždí okolí pohlavních orgánů. Mezi nejznámější afrodiziaka patří zejména látky johimbin a strychnin.