Jsem jedním ze smrtelných hříchů!

25. května 2011 v 1:12 |  Více
Víte, že závist může i fyzicky bolet? Kdo jednou necítil takovou vnuklou myšlenku "závidíš mi?".."jooo".. Když to ale člověk tomu druhýmu přeje, tak vlastně nezávidí a všechno je najednou mnohem veselejší!:D:) Jeden Japonec (Hidehiko Takahaši) toto odvětví studoval a také to prokázal.


Projevuje se ještě jeden cit a to mnohem horším způsobem, než je závist, a to radost z bolesti druhého. Máme radost, že se někomu něco nepodařilo, protože jsme mu to nepřáli apod. tento pocit aktivují ty oblasti v mozku, kde pociťujeme uspokojení vznikající např. ze sexu, požití drog nebo babiččin dort..;D

,,Radost z bolesti druhého je ještě větší, když trpí osoba, kterou nenávidíme. Odhalení fyzického charakteru obou těchto pocitů je důležité proto, že to ukazuje, jak náš mozek zpracovává emoce, jakoby to byly fyzické pocity. V praxi lze říci, že mozek zpracovává sociální a fyzické zkušenosti stejným způsobem."

,,Bolest a radost jsou dva fyzické pocity, které slouží k našemu přežití. Pocit bolesti nás vede k tomu, abychom unikli od toho, co nám ji působí. Radost naopak vzniká tehdy, když jsou uspokojeny naše potřeby."

Pokud nezávidíte, tak vás nic nebolí..:P Abych pravdu řekla nežiju tím a nedělám to každý den, jako někteří v naší společnosti..:) Jsou důležitější věci, zabývat se tímto je jen ztráta času:P:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama