Srpen 2010

Nevměšování

31. srpna 2010 v 20:07
sfs
Nečiň druhým to, co nechceš, aby činili oni tobě

Nemůžeme manipulovat ostatními. Nemůžeme brát záměry jiných duší na sebe, případně jiným záměry jejich duší měnit. To se týká hlavně nutnosti jejich poznání, získání zkušeností. Tam, kde je láska, je přirozená volnost. Závislost není láska. Tyto věty se týkají svobody každého z nás - máme nezadatelné právo být takoví, jací jsme, a nikdo druhý nás nemůže přetvářet. Pokud nemáte rádi, když vás někdo ovládá, není ani důvod to dělat druhým. Jednoduché, ale dost těžké, že?

Stejnorodost

31. srpna 2010 v 20:04 Více
cfd
Jakou energii vyšlete, taková se vrátí neboli vrána k vráně sedá

Nikdy vás nezaskočí nic, co v sobě nemáte. Tedy například agrese fanatika - i tuto energii v sobě máte. A pokud vás emočně dostane, pak ji přijměte za svou do obrazu své celistvosti a emoce z ní vzniklé propusťte. Zákon jde vysvětlit i úplně jednoduše: jsem naštvaná a někomu vynadám nebo odseknu, a pak se objeví někdo, třeba i po dlouhé době, kdo mi to vrátí i s úrokem. Zkuste na to dávat si pozor, vždyť málokdo má zapotřebí koledovat si o nepříjemnosti. Pravdivost tohoto doporučení mohu jen potvrdit: kolikrát jsem se už vzbudila bez nálady, vynadala kocourovi, že se chce poránu mazlit, nabručeně pozdravila souseda, odploužila se do práce, kde jsem nasupeně seděla u počítače… Nikdo se na mě neusmíval, protože jakékoli pokusy okolí o něco pozitivního jsem odrážela svým výrazem a vzdechy. Myslíte, že jsem měla hezký den? NE! A když jsem svou "blbou" náladu, nadto způsobenou nějakou nesmyslnou maličkostí typu "zase kilo navíc", zapudila a měla radost, že nefouká vítr a čeká mě psaní zajímavého článku, celý den byl fajn...

Karma

31. srpna 2010 v 20:01 Více
fgf
Oko za oko, zub za zub

Nebojte, nejde o nic krvavého, jen "co zaseješ, to sklidíš". Ale pokud si pořád říkáte: "Proč mi tenhle člověk ubližuje?", pak vězte, že jste mu nejspíš v minulém životě ubližovali vy a je načase vědět, jaké to je. Pak už snad nebudete ubližovat dál, ani vám pak nebude ubližováno (a jestli ano, máte ještě zažít určitou další karmickou zkušenost, kterou jste buďto úplně nepochopili, nepřijali, nebo vám z nějakého úhlu pohledu ještě chybí). Neřešte to, jak se říká. Mávněte rukou, odpusťte mu, a jděte dál - on to nechtěl udělat, jen musel. Protože osud je osud a dohoda duší je dohoda duší. A kdo by se pořád zaobíral tím, co mu kdy kdo provedl a proč? V životě jsou přece důležitější věci, třeba kdo jsem já, co se mám ještě naučit, kam jdu a proč...


Láska

31. srpna 2010 v 19:59 Více
dfd
Láska plyne

Láska je pralátka. Nekonečná a všudypřítomná tvořivá energie světla. Pokud neplyne, někde je zádrhel. Lásku prostě máte dávat a přijímat stejnou měrou. Takže například, máte-li ve vztahu pocit, že jste to vy, kdo pořád dává a nic nedostává, snažte se hledat, kde je chyba. Nejspíše v tom, že podvědomě nechcete nebo nemůžete přijímat - čistěte bloky univerzálním světlem, které si na sebe stáhnete jako lampu v kuchyni. Možná jste si přijímání lásky
zakázali; pak zrušte zákaz v srdci: ruším zákaz přijímat, dávat, prožívat lásku, žiji tento život v transformaci. Třeba se jenom lásce neumíte otevřít, vnímat ji, protože máte strach ze zklamání, opuštění, ztráty, bolesti (srdeční čakra). Stačí přijmout a propustit strachy, pocity viny, odpustit si - to znamená jen otevřít srdce, především vůči sobě!

Obrázky >> Citáty

31. srpna 2010 v 19:55 Romantika
fg
Nejhorší je mít člověka, který vás miluje, a jeho lásky si nevážit a raději se zahazovat s někým, pro koho jste jen hodinová kurva...

Poslední prázdninový den...

31. srpna 2010 v 19:12 Kecy
xbc
Loučím se s prázdninami, které pro mě byli přínosem :) Naučila jsem se pochopit spoustu věcí, které jsem dříve nechápala. Občas mi chybí takové ty neuvážené věci a nějakou tu blbost udělám. Nezávislost na nikom, nepřipoutanost, čistě jen ta volnost. Ale to bylo dřív a jsem ráda, že to pořád není stejné. Dospívám k něčemu čemu se říká - Další krok v cestě životem...:)

Jsem ráda za to co jsem našla..:) a zítra se změnou školy poprvé do Brna..:)) Rozdílovky mám za sebou a tak hurá zase jednou do neznáma!:)).. Akorát by mě zajímalo jak to budu mít s časem, ale vypadá to slibně. Nejspíš ze mě bude možná to co bylo dřív. Nekomunikativni, škole věnující se člověk bez energie :)) Ale to už snad nehrozí..:) Přece jenom jsem vyšla ze základky, které se směju :D:)) Ostudaaaa .. Kdybych nebyla blbá a hned v té 4 třídě valila do Vyškova, tak jsem mohla byt spokojená.. :)) Neřešit toto. Je to osud a tak to mělo být ;)

Plácání v začarovaném kruhu lásky

21. srpna 2010 v 13:59 Kecy
xv
Pořád jen ty samé články o lásce. Nejspíše jsem se úplně zbláznila. Zbláznila do člověka, kterého už nikdy v životě neopustím!! Někdy mě bolí srdce z toho všeho co se kolem děje. Nedokážu si život bez NĚHO♥ představit. Věnovala jsem čas svému srdci na to, aby se láska rozvíjela. Teď je moc velká a jak lidé ve znamení vah váhají zda své srdce někomu otevřít, tak dokážou hodně a oddaně milovat.

to co se stalo včera neznamená pramálo nic! Neznamená nic pro mě!! Protože jediného člověka, kterého miluji je ON♥!!! Jenže mi příjde, že to On nechápe... Nerozumí tomu, že jsem mu plně oddaná. Nevěří mi. Podezdřívá, že bych ho snad podvedla... Jenže já to nedokážu. Možná má pravdu tím že mě má jistou. Ano je to tak. Teď když to ví, tak snad může cokoli a já mu to odpustím... Stačí jediné objetí.. jediný polibek a jsem zase jeho. Nejspíš bych mu ale jeho nevěru neodpustila. Trochu respektu neuškodí. Nechci, aby si byl jistý, že mě má jistou. Ale s tím já nic nenadělám, když je to jen čistá pravda...

Jonah Hex Trailer

16. srpna 2010 v 1:47 Filmy

Když nevíte co by… řízněte tam rockovou vypalovačku. Americká premiéra Jonaha Hexe je už za pár týdnů, a tak nám tvůrci kvapně servírují druhý trailer. Ten má mladé popcornožrouty přesvědčit o tom, že se do kin blíží nabušená westernová komiksárna plná rvaček, přestřelek, výbuchů a poloobnažené Megan Fox, bohužel ale příliš okatě tlačí na "bude to děsně cool!" pilu. A hlavně nenabízí prakticky nic nového. Téměř nepolevující dvouminutový mix právě zmíněného tak spíš budí neodbytný dojem, že ve filmu opravdu nebude nic krom toho, co jsme viděli v trailerech. Že možná nabídne drsného Joshe Brolina a nějaký ten oku lahodící záběr na křivky bývalé Bumblebeeho kámošky, ale jinak se zodpovědní lidé budou modlit, aby se nikdo nezamýšlel nad zápletkou nebo záporáky, kteří tentokrát raději ustupují do pozadí. Snaha o vydatné maskování Hexových (ne)kvalit dnes zkrátka trčí z každého políčka, což sice není nic trestuhodného nebo neobvyklého, nesmí to však být to jediné, na co vás upoutávka donutí myslet.

Beastly - Trailer

16. srpna 2010 v 1:45 Filmy

Kráska a zvíře je pohádka, která se na filmovém plátně objevila hned několikrát. Zkusil to Walt Disney, velmi originálně a působivě i Juraj Herz a teď se svou vizí přichází Daniel Barnz. Děj se však bude od známého příběhu poměrně lišit. Hlavním hrdinou bude teenager, který má všechno, nic mu nechybí, a tak se z něho stal malinko hajzlík. Ani ve svých nejhorších snech si však nedokázal představit, co si bude muset prožít, aby se mu otevřely oči. Promění se totiž na odporné monstrum a hned zjišťuje, že jeho povrchní svět opravdu není tak super, jak se mu zdálo před tím. Jeho nová podoba mu však paradoxně může pomoci najít skutečnou lásku. Daniel Barnz natočil prakticky neznámé, ale údajně povedené fantasy drama Phoebe in Wonderland, teď má k dispozici hvězdu Muzikálů ze střední, čím dál tím populárnějšího Neila Patricka Harrise a známý příběh. K tomu, aby udělal zajímavý film, se ale přeci jenom bude muset trošku snažit i za kamerou.

Amore mio..

12. srpna 2010 v 21:53 Kecy
dd
Pořád mám ten pocit oddanosti a pocit zamilovanosti. Nemohu se ho zbavit a nejspíš nikdy nezbavím. Miluju člověka co je mi vším a se kterým už jsem toho hodně zažila. Všechny ty okamžiky jsem si dneska přemítala za zavřenými víčky. Nejenom, že si je přemýtám každý den, ale taky pokaždé než usínám. Říká se, že se vám zdá sen podle toho na co před tím než usnete myslíte. Možná proto se mi pořád zdají sny, ve kterých má i svou roli ten můj dokonalý.. Pro každou dívku, která je zamilovaná horoucne se stává její láska dokonalou. Alespoň na povrchu..