Červen 2008

Zbytek školy a vyhlídky na prázdniny...

8. června 2008 v 17:49 Kecy
Na svém Sbéčku ZDE jsem četla článek o končící se škole,ráda bych vám taky chtěla něco takého malého napísat-spíš takové moje vyhlídky na prázdniny..:)

Vy o tom asi nic nevíte :(

7. června 2008 v 13:42
Tarja Turunen zpěvačka Datum narození: 17.08. 1977 (30 let) Místo narození: Kitee, Finsko Znamení: Lev Všichni ji znáte ze skupiny Nigtwish,ve které skončila z jiného důvodu než ,že chtěla odejít a dát se na solovou dráhu.....bylo to proto,že si o sobě začala moc myslet a tak skupina Nightwish ji přímo na jednom z koncertu vyrazila....všichni si bláhově mysleli ,že se jen chtěla dát na solo,ale já jsem vám to tu trošku vysvětlila jak to bylo...doufám,že jsem vám to vysvětlila dostatečně.

Nightwish

7. června 2008 v 13:42 Nightwish
Skupinu Nightwish, pocházející z finského městečka Kitee, založil roku 1996 klávesák a skladatel Tuomas Holopainen s vizí tvořit vlastní hudbu,nese pouze podílet na projektech a počinech ostatních kapel.Napsal píseň "Nightwish",požádal o spolupráci své dva přátele,zpěvačku Tarju Turunen a kytaristu Emppu Vuorinena,a v této sestavě nahráli téhož roku tří-skladbové demo,pojmenované po první písni jednoduše "Nightwish".
Kapele už potom nikdy nikdo jinak neřekl,takže si nakonec nechali tento název i jako jméno kapely.

Co se hudebního stylu týče,jejich hudba by se dala nazvat jako symfonický metal,ale kapela sama o sobě tvrdí: "Hrajeme melodický heavy-metal."

Rok po jejich založení dostávají smlouvu se známým finským labelem Spinefarm Records,přibírají do kapely bubeníka Jukku Nevalainena a vydávají své debutové album pod názvem Angels Fall First,ohlášené singlem The Carpenter, který se umístil v první desítce finské prodejnosti.
V roce 1998 kapela přibírá do sestavy ještě baskytaristu Samiho Vänsku (všechny basy na debutovém albu odehrál Vuorinen) a na trh přichází veleúspěšná deska Oceanborn,se kterou skupina vyráží na své první evropské turné.

Rok 2000 je ve znamení nového alba Wishmaster, které rockový magazín Rock Hard nazval albem měsíce a "Wishmaster Tour". Kromě rodného Finska navštívila kapela hlavně Jižní Ameriku a také Kanadu.
Po skončení turné Nightwish obdrželi zlatou desku za CD Oceanborn a singly Sacrament of Wilderness, Walking in the Air a Sleeping Sun.

Dalším projektem byl živý koncertní záznam, na jehož konci je skupině předána platinová deska za Wishmaster a zlatá za singl Deep Silent Complete. Následují další dvě alba - From Wishes To Eternity (onen koncertní záznam spojený s DVD) a "minialbum" Over The Hills And Far Away - vydaná roku 2001.

V květnu 2002 vychází velmi úspěšné cd Century Child, kterého se za dva týdny prodalo na 30 000 kopií. Skupina se díky němu poprvé dostává na první příčky finských tabulek singlů a alb,poprvé s pilotním singlem "Ever Dream".
Deska slaví stejné úspěchy ovšem i v zahraničí - například v Německu se vyšplhala až na 5. místo.
Vychází také - spíše dokumentární - dvd "End Of Innocence",kde leader kapely po všech těch letech odhaluje roušku tajemství všech vztahů a událostí v kapele natolik,že fanoušek může lehce pochopit,že všechno není tak růžové,jak se mohlo celou dobu zdát.Říká ale také,že situace se trochu zlepšila,když (právě ped Century Child) nahradil v kapele baskytaristu Samiho ošlehaný rocker z kapel Tarot či Sinergy Marco Hietala,který zvuk Nightwish obohatil v neposlední řadě také o "zlý" mužský vokálv,fungující nyní jako protiklad k tomu Tarjinému.

O dva roky později,2004,spatřuje světlo světa důležité album Once,které bylo všeobecně považováno za jakýsi mezník v historii kapely.V květnu Nightwish vyráží na "Once World Tour", které bylo zatím také největším v jejich historii (Byli "On Road" téměř rok a půl). Během tohoto turné stihlli odehrát na 150 koncertů po celém světě,navštívili i Austrálii, Japonsko,Řecko či Polsko,a nezapomněli dokonce ani na naší malou Republičku,kde se prezentovali na metalovém festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích.
I přes velký úspěch však turné neskončilo příliš vesele. Album totiž nebylo mezníkem pouze v hudební historii kapely,ale také v té personální; Po posledním koncertě,21.10.2005 v Hartwall Areeně v Helsinkách,obdržela zpěvačka Tarja od zbývajících členů skupiny dopis,ve kterém jí oznámili, že už ji ve skupině nadále nechtějí,kvůli jejímu přístupu jak ke skupině samotné,tak k fanouškům.Vše uvedli v otevřeném dopise,zveřejněném posléze i na jejich oficiálních webových stránkách.

Následující rok nebyl pro nikoho příliš veselým.Tarja se vydala na svou sólovou kariéru a začala se konečně plně věnovat opeře,kterou vedle Nightwish dříve chtě-nechtě trochu zanedbávala,a zbytek kapely si dal chvíli pauzu na své ostatní projekty,ale snad také trochu na urovnání si věcí v hlavě.
Když se tak stalo,mužské osazenstvo se znovu sešlo,aby prodiskutovali,jak to bude s kapelou dál.Skončit nechtěli a tak se dali do hledání nové zpěvačky.Šanci měla každá,která zaslala demo,bez vyjímky.Kapela vůbec nelpěla na zkušenostech v show businessu či klasicky školeném zpěvu,jakým vládla Tarja.
...A tak hledali a mezitím se dali do skládání nového materiálu pro chystané cd.

Nakonec,po více jak roce hledání,stresu,dotěrných novinářů,nejrozličnějších spekulací a tvrdé práci na písních pro nové album,Finové ale přeci jenom našli,co hledali; tou vyvolenou se stala usměvavá Anette Olzon,učinkující před Nightwish v ne zrovna známých Alyson Avenue,či pár cover kapelách v rodném Švédsku.

V tomto složení tedy Nightwish nahráli své nové,zatím poslední,album s názvem "Dark Passion Play",ohlášené 30.5.2007 internetovým singlem "Eva",z něhož veškeré utržené finance byli věnovány dětskému domovu.
Stejného týdne bylo také skrze oficiální internetové stránky kapely oznámeno jméno a informace o nové zpěvačce.

Druhým singlem z alba se stala píseň "Amaranth",ohlašující pomalu ale jistě i tolik očekávaný příchod vydání nového cd jako takového,plánovaný na 28. září 3007,po kterém se kapela hned vydává na turné,začínající 6. října v Tel Aviv v Izraeli.
Diskografie:

Diplomek od Elis:)

7. června 2008 v 13:41 Více
No není klásný?Já se ráda zapojuji do bleskovek,Sbéčka mi vždycky udělají diplomkem radost-takže pro ty co se mnou nejsou Sbéčka a chcou se zavděčit-udělejte mi diplomek,tím si u mě dokáže udělat očičko každej:D

Velmi mě zaujalo...

6. června 2008 v 22:55 Spřátelené Blogy
Velmi mě zaujalo ,jak mé Sbéčka děljí takovej test: JESTLI TI TVOJE SBéČKA CHODí NA BLOG

Další diplomek:D

4. června 2008 v 8:37 Více
Diplomek od mého Sbéčka roll.ynky!!!
Je moc klásný děkuju:-* musím tedkom oběhat Sbéčka ,ták se tu nebudu moc rozepisovat a za to omlouvám,každopádně svým Sbéčkům dycky něconapíšu o svém (ne)zajímavém životě :D

Moje NEW Sbéčečko:D

2. června 2008 v 13:06 | darkcat7 |  Spřátelené Blogy
Tak tohle je moje Sbéčko http://petruska13.blog.cz/ je dost dobrej,takže by ste se na něho meli kouknout....Je to takovej moc veselej blog(majitelka bude určitě taky dost hustej smajlik):)) Jinak omlouvám se za to,že tě nemůžu přidat do oblíbených stránek,protože na školnim komplu je muj kamarád Kerio,který mi blokuje přístup!!!

Od mého milowaného SBéčka Barulíka:)

2. června 2008 v 9:14
Takhle se může pyšnit každý kdo přátelí s tímto šikovným blogařem:)Nejenom ,že na nás neustále myslí,navštěvuje vašestránky,aledokonce pro vás vytvoří něco originálního:) Rozhodla jsem se vám ukázat,jak mile měpřekvapil tento nevídaný dárešek:O.....

Řetěz blogařů-připište se:)

2. června 2008 v 9:11 Jiné
Toto je blogový řetěz, který spojuje všechny blogaře. Jestli chcete zvýšit návštěvnost vašeho blogu, zkopírujte si jej na váš blog a vaši adresu připište nakonec

Zase řetězáček:)

1. června 2008 v 9:56 Více
VYBER SI:
Orbit / Winterfresh = Orbit
Mc'Donald / KFC =Mc'donald má dobrý hranolky a cheesburger a KFC zas hustý pálivé kousky masa :) takže si asi nevyberu :)
Škoda / Mercedes = Mercedes
Fotbal / Hokej = Hokej
Studium / AuPair = newim
Notebook / PC = PC
Praha / Paříž = Paříž
Mp3 přehrávač / iPod = mp4 :D