Listopad 2007

Něco málo o mně

30. listopadu 2007 v 13:08 | dark |  Více
jméno a příjmení: Eva
znamení: Váhy
věk: 15
narozena:8.10.1992
oblíbená barva: černá,zelená
oblíbené číslo: 7
oblíbený zpěvák(čka): avril lavigne,kelly clarkson aj.
oblíbená skupina: vanilla ninja,linkin park,Oomph!,sliknot,korn a to co najdete v rubrikách
oblíbený den : sobota
oblíbené věci: květiny , svíčky a hlaaaavně lebky
oblíbené jídlo: karbanátky,hamburgr,svíčková a čína
oblíbené pití: fanta,koruní,coca-cola
oblíbený film: silent hill, x-man 3..
oblíbený časopis: dívka
oblíbený sport: fotbal,wrestling
záliby: moto gp,čtení,koupák
oblíbený jezdci: nicky hayden,valentino rossi,lukáš pešek
oblíbený měsíc: ČERVENEC
barva vlasů: hnědá
výška: 164,5cm
váha: 52

Meg Cabotová

30. listopadu 2007 v 13:07 Jiné
Mediator
Úspěšná americká spisovatelka Meg Cabotová se do povědomí českých čtenářů zapsala především knižní sérií o svérázné novodobé princezně Mie Thermopolisové Princezniny deníky, Místo pro princeznu! a Zamilovaná princezna. Úspěšné příběhy "princezny z Manhattanu" byly v Hollywoodu dokonce převedeny na filmové plátno, v současné době můžete v českých kinech vidět druhé pokračování Deníku princezny s podtitulem Královské povinnosti. Dalším úspěšným počinem Cabotové se stala její duchařská série Mediátor. První díly vydala ještě pod pseudonymem Jenny Carrollová pro brožovanou edici "knížek do kapsy", obrovský úspěch ji ale přiměl k tomu, že další díly - dosud jich vyšlo sedm - vydala již pod svým jménem. Hlavní postava knih, mediátorka Susannah Simonová, je v Americe velmi oblíbená, Hollywood dokonce uvažuje o filmové verzi jejích dobrodružných příběhů. Meg Cabotová píše krom dívčích románů také historické romance a příběhy pro ženy. Dříve pracovala jako ilustrátorka, nyní je spisovatelkou na volné noze.
Mediator
V Knižním klubu vyšel již první díl duchařské série pod názvem Krajina plná stínů. V něm se seznamujeme s mediátorkou Susannah i obtížemi, které jí její nesnadná "práce" přináší. Mimo to, že ji na každém kroku pronásledují zbloudilé duše, prosící o pomoc, má i svá osobní trápení: vyrovnává se s matčiným sňatkem a stěhováním z New Yorku do nezáživné Kalifornie, kde na ni čekají tři nevlastní bratři a nová škola. Navíc jako každá šestnáctiletá dívka touží po vztahu s chlapcem a ani v tomto ohledu se jí příliš nedaří. Zkrátka nemilé vyhlídky…
Druhý díl, nazvaný Devátá stezka, zastihuje Susannah v novém domově. Ani zde si neodpočine od věčného pronásledování zesnulých, se složitým úkolem jí ale pomáhá otec Dominik, ředitel školy, do níž Susannah nastoupila - a shodou okolností taktéž mediátor. Nejenže jí při tomto obtížném poslání pomáhá, ale také ji učí, že ne vždy je nutné řešit vše násilím - tak jako tomu bylo v případě posledního konfliktu se zbloudilou duší, při níž padla za oběť polovina školní budovy.
Susannah se ale nestýká jen s bytostmi mrtvými, řadu dobrodružství prožívá i se svými přáteli a na obzoru je dokonce i vidina prvního vztahu. Její "učitel líbání" Tad Beaumont je ale synem "Zrzka" Beaumonta, k němuž Susannah zavede bolestné kvílení jedné ze zbloudilých duší. Ukáže se, že měl podezřele dobré důvody, přát si smrt několika lidí, kteří v minulosti beze stopy zmizeli… Takže i v osobním štěstí je jí překážkou svět mrtvých, který ji nyní dokonce přivede až do nebezpečné blízkosti vraha několika lidí…
Kniha Mediátor - Devátá stezka v sobě poměrně dobře kloubí prvky milostného románku s dobrodružným příběhem plným tajemna a nadpřirozených bytostí. Tím se může stát příjemným literárním zážitkem nejen pro příznivkyně dívčích románků, ale i pro čtenářky (a čtenáře) jiného typu literatury. Kniha je psána poutavým jazykem, děj není průhledný a dopředu nevíte, kam hlavní hrdinku přivedou další stránky. Napětí a očekávání přináší nejen pátrání po vrahovi, ale i Suzenin vztah s Tadem a příběh mrtvé ženy, která se objevuje pravidelně v Suzenině ložnici a prosí ji o doručení důležitého vzkazu.
Čtenáři, který se s příběhy mediátorky Susannah setkává prvně, může dojem zkazit zevrubná charakteristika hlavních postav. Navíc se ji dozvídá až poměrně dlouho a jaksi mezi řádky. Čtenář, který si o postavách vytvořil své vlastní představy, se náhle - zhruba po padesátí stranách - dozvídá, že ve skutečnosti jsou úplně jiné, což mu dosti naruší strukturu příběhu.
Poněkud těžko stravitelný je také - obzvlášť pro dospělejší čtenáře, jazyk knihy. Autorka nechává své postavy promlouvat hovorovou mluvou a slangovým jazykem, který je sice pro generaci teenagerů typický, ale na papíře se nevyjímá nejlépe. Př.: "Ale tohle je moje ložnice. A budu se k ní chovat ke svejm zesnulejm návštěvníkům, jak uznám za vhodný." (s. 21) Hovorové koncovky a nespisovné tvary jsou v knize poměrně časté a znepříjemňují dojem z knihy od prvních stran až do konce. Přesto ale nemají takovou sílu, aby přebily zajímavý a poutavý příběh a odradili vás od přečtení Deváté stezky.

Informace

30. listopadu 2007 v 7:27 Bullet for my valentine
Bullet For My Valentine se dali dohromady roku 1998 ještě pod názvem Jeff Killed John.Začínali s hraním coverů od Nirvany nebo Metallicy,ale později už začali skládát i vlastní písně.Začli jse kamarádit s kapelelama jako třeba Funeral For A Friend nebo Lostprophets,to jim pomáhalo razit si cestičku do světa.Hladký start kapely narušil nečekaný odchod basáka Nika Cradlea týden před plánovaným nahráváním prvního dema.Toto rozházelo relatívní pokoj ve vnitřku kapely natolik,že se uchýlila k rozpadu.Po tomto incidentu se kluci opět dali dokupy,nového basáka našli v Jasonu Jamesonovi a změnili název na Opportunity in Chicago,který je nahrazený dnešním Bullet For My Valentine.Po zmiňovaném demu BFMV vydali v roce 2005 dosavadní album "The Poison",které odborníci řadí k těm lepšímBullet for my ValentineBullet for my Valentine1Bullet for my Valentine2Bullet for my Valentine3Bullet for my Valentine4Bullet for my Valentine5Bullet for my Valentine6Bullet for my Valentine7Zvětšit obrázek bullet for my valentine.jpg
All These Things I Hate

Zajímavé

29. listopadu 2007 v 10:42 | dark |  Hororové Obrázky

Koníci

29. listopadu 2007 v 10:42
Slovy zákona : Zvířata jsou stejně jako člověk živými tvory, schopnými na různém stupni pociťovat bolest a utrpení, a zasluhují si proto pozornost, péči a ochranu ze strany člověka.
koníci:
Tohle je muj další miláček Sir Playboy mimochodem je to spoludržitel absolutního klusáckého rekordu!! Sem na něj mocinky pyšná!!Náš koník Sunny
HOlky ještě jsem vám neukazovala Fredika na ktereho jsem chodila jezdit !
koník
Orion zlatí moje moc ho lowuju
Moje láska Tanna
Jen tak si skočit...2
Blíz
Nádhera


Korn obrázky

26. listopadu 2007 v 13:35 KoRn
fotky z vystoupení:

Slipknot

26. listopadu 2007 v 13:30 Slipknot
Skupina byla založena v roce 1995. V roce 1996 vydali na své náklady CD z názvem Mate, Feed, Kill, Repeat.Toto album mělo jen 2000 kopií přesto si získali pozornost několika vydatelů.Nakonec byla podepsaná smlouva a kapela se začala proměňovat na takovou jakou jí známe dnes. To znamená 9 členů v maskách a kombinézách.V roce 1999 vydali další CD s názvem Slipknot. Těch bylo prodáno klem 2,5 milionů. A tím začalo veškeré šílenství kolem kapely.
slipknot bez masek:

Výsledky srpen 2007

26. listopadu 2007 v 12:34 Grand Prix MotoGP
Cardion ab grand prix ČR
125cc
1.Faubel
2.Pasini
3.Pešek
4.Tallmatsi
5.Koyama
250cc
Lorenzo
2.Dovizioso
3.Kalio
4.Barbera
5.Bautista
motogp
1.Stoner
2.Hopkins
3.Hayden
4.Pedrosa
5.Vermeulen